BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / MANŞET / DİSK – KESK – TMMOB: TTB’nin Yanındayız!

DİSK – KESK – TMMOB: TTB’nin Yanındayız!

TTB Merkez Konsey binasına destek ziyareti gerçekleştiren DİSK, KESK ve TMMOB, basın toplantısı düzenleyerek TTB ile dayanışma içerisinde olduklarını vurguladı.

TTB Merkez Konseyi Eski Başkanı Eriş Bilaloğlu, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, TMMOB Genel Başkanı Emin Koramaz, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, HDK Eşsözcüsü Onur Hamzaoğlu’nun yanısıra KESK ve DİSK’e bağlı birçok sendikanın üye ve yöneticileri de basın toplantısında yer aldı.

TTB Merkez Konseyi Eski Başkanı Eriş Bilaloğlu açıklamasında hekimlerin yaşamdan yana olduklarını açıklamanın hiçbir yerinde en ufak bir şey bulunmadığını, her zaman eleştiriye açık olduklarını vurguladı. Eriş Bilaloğlu, Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasının hekimlik mesleğini bilmediğini kanıtladığını ifade etti.

Toplantıda, DİSK Genel Başkanı Kani Beko “Siyasi iktidarın düşünce ve ifade özgürlüğüne yönelik saldırılarına dikkat çekerek “TTB’nin yapmış olduğu basın açıklamasından dolayı yöneticilerinin gözaltına alınmaları utanç vericidir” ifadelerini kullandı.

TMMOB Genel Başkanı Emin Koramaz ise, TTB’nin hedef gösterilmesini ve linç kampanyasını kınayarak, AKP iktidarının Suriye’deki savaşa mazot döktüğünü, buna karşılık BARIŞ demenin suç olarak gösterilmeye çalışıldığını, yanlış politikaların sonucunu ise halkın ödediğini belirtti. 10 Ekim katliamından önce bütün uyarılara rağmen cihatçılara ses çıkarmayan bir anlayışın diktatörlük yolunda adım adım ilerlediğinin altını çizdi.

KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik “Bu saldırılar emek ve demokrasi mücadelesi veren bütün muhalif kurumlara uzun süredir devam etmektedir, AKP’nin Ortadoğu politikasına karşı duran ve barıştan yana tutum alanların baskıya uğradığı bir süreç yaşıyoruz. Bu süreç tüm muhaliflere yöneliktir” ifadelerini kullandı. Emek örgütleri olarak TTB’nin yanında olduklarını ifade eden Bozgeyik, “TTB’nin açıkladığı bildiriye imza atıyoruz” diye konuştu.

HDK Eşsözcüsü Onur Hamzaoğlu ise Kürt halkını hedef alan kirli savaşa karşı “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza atan akademisyenlere yönelik linç kampanyasını hatırlatarak “Şimdi de TTB baskı görüyor. Savaşa karşı olmayanlar hekimlik yapamaz. Hekimliğin doğasında savaşa karşı olmak var. Sağlık Bakanlığını istifaya çağırıyoruz” dedi.İLİŞKİLİ YAZILAR

Anayasal Suç İşleyen OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu Derhal Lağvedilmeli, İhraçlar İşine İade Edilmelidir!

Bugün ülke çapında 2. yılını dolduran OHAL Komisyonu’nun lağvedilmesine yönelik eylem ve basın açıklamaları gerçekleştirdik. OHAL ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − 4 =

Örnek Resim