BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / MANŞET / PTT EMEKÇİSİNİN CAN GÜVENLİĞİ HİÇE SAYILIYOR

PTT EMEKÇİSİNİN CAN GÜVENLİĞİ HİÇE SAYILIYOR

PTT de yaşan hırsızlıklar, gasp ve cinayetlere karşı KESK Haber-Sen olarak, güvenceli ve güvencesiz PTT emekçilerinin emeklerine ve hayatlarına sahip çıkmaya çağırıyoruz.

KESK Haber Sen olarak yıllardır, şubelerin ıssız yerlerde açıldığı, tek personel çalıştırılmasının ve gerekli güvenlik önlemleri alınmamasının can ve mal kaybına yol açacağı konusunda PTT Genel Müdürlüğü’ne yazılı başvuru yaptık. Görüşmelerde dile getirdik. Ancak görülmektedir ki PTT Yönetimi bu konuda gerekli tedbiri almamaktadır. PTT çalışanlarına yönelik bu tür saldırıları kınıyor, yaralanan ve mağdur olan tüm arkadaşlarımıza ayrımsız geçmiş olsun diyoruz.

Konuya ilişkin Basın Açıklaması Metnimiz Aşağıdadır.

BASINA VE KAMUOYUNA

Bugün İstanbul’da tek başına güvenliksiz çalışan PTT emekçisine yönelik saldırıyı KESK/Haber-sen olarak kınıyoruz. Bizler artık her gün haber sitelerinde PTT emekçilerine yönelik şiddet, soygun, gasp ve cinayet haberleri duymak istemiyoruz.

KESK Haber Sen olarak uzun zamandır, şubelerin ıssız yerlerde açılmasının, tek personel çalıştırılmasının ve gerekli güvenlik önlemleri alınmamasının can ve mal kaybına yol açacağı konusunda PTT Genel Müdürlüğü’ne yazılı başvuru yapıyoruz. Bu sorunu görüşmelerde de ayrıca dile getirdik. Ancak görülmektedir ki;  PTT Yönetimi bu konuda gerekli tedbiri almamaktadır.

PTT Genel Müdürü nü DERHAL göreve çağırıyoruz.

PTT yönetimi insan hayatını hiçe sayan tek kişilik gişelerde çalışmaya son vermelidir.

PTT şubeleri kapatılmalı veya merkezi yerlere taşınarak mutlaka güvenlik görevlileri istihdam etmelidir.

PTT Genel müdürlüğü merkez ve şube ayrımı yapmadan tüm işyerlerine numaratör koymalıdır.

Tüm ısrarlarımıza rağmen güvenlik önlemlerinin alınmamasının nedeni PTT Genel müdürlüğü ve AKP’nin tüccar zihniyetidir.

Kurum yöneticilerine, çalışanların sorunlarının çözümü noktasında “kâr”ı baz almayıp emekçilerin sesine kulak vermelerini ve bu türden yaşanacak kötü olayların sonlandırılması için gerekli tedbirleri almaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

PTT emekçilerinin canına bir zarar gelmesi halinde bunun tek sorumlusunun PTT Genel Müdürü olacağını buradan kamuoyu ile paylaşıyoruz.

PTT çalışanlarına yönelik bu tür saldırıları kınıyor, yaralanan ve mağdur olan tüm arkadaşlarımıza ayrımsız geçmiş olsun diyoruz.      01.06.2018

                                                                                                                      HABER-SEN

                                                                                                          MERKEZ YÖNETİM KURULUİLİŞKİLİ YAZILAR

Anayasal Suç İşleyen OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu Derhal Lağvedilmeli, İhraçlar İşine İade Edilmelidir!

Bugün ülke çapında 2. yılını dolduran OHAL Komisyonu’nun lağvedilmesine yönelik eylem ve basın açıklamaları gerçekleştirdik. OHAL ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 7 =

Örnek Resim