BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / YAYINLAR / Afişler / TÜM HABER-SEN’den HABER-SEN’e ONUR DOLU 28 YIL

TÜM HABER-SEN’den HABER-SEN’e ONUR DOLU 28 YIL

Tüm Haber-Sen’in kuruluş temelleri 1989 bahar eylemlerinde atıldı. 16 Ocak 1992’ de Tüm Haber-Sen,  iş kollarımızın ilk sendikası olarak “Hak verilmez alınır; üreten biziz, yöneten de biz olacağız ve iş ekmek özgürlük” şiarıyla mücadele tarihinde yerini aldı. Kısa zamanda büyüyen emekçilerin sosyal ve ekonomik haklarını koruma ve geliştirme yanında ülkenin demokratikleşmesi yolunda bıkmadan usanmadan mücadele eden sendikamız 25 Mayıs 1995 tarihinde siyasal iktidar tarafından hukuksuz bir şekilde kapatılmıştır. Müktedirlerin bizleri sindirmek amacıyla kapattığı sendikamızı 16 Ocak 1996 tarihinde Haber-Sen adıyla tekrar kurduk.

AİHM (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi) 21 Şubat 2006 tarihinde verdiği kararla, Tüm Haber-Sen’in kapatılmasını hukuka aykırı buldu ve Türkiye’ yi mahkum etti. Böylece özelde bizlerin, genelde ise kamu emekçilerinin verdiği mücadelenin haklılığı ve meşruiyeti bir kez daha kanıtlandı.

Tüm Haber-Sen 28. Haber-Sen 24. mücadele yılında geçmişten aldığı güçle fiili meşru mücadele hattında şanlı yürüyüşüne devam etmektedir.

Print Friendly, PDF & Email


İLİŞKİLİ YAZILAR

Haber-Sen üyesi ihraç edildi: ‘Karar hukuka aykırıdır’

BASINA VE KAMUOYUNA 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL ile kamudan, haksız ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + eighteen =

Örnek Resim