Anasayfa / MANŞET / PTT’de haksız ve hukuka aykırı yapılan sürgünlerden biri daha mahkeme tarafında iptal edildi.

PTT’de haksız ve hukuka aykırı yapılan sürgünlerden biri daha mahkeme tarafında iptal edildi.

Sendikamızın 2005-2011 yılları arasında Merkez Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Başkanlığını, Konfederasyonumuz KESK’in 2011-2014 yılları arasından MYK üyeliğini yapan Baki ÇINAR, istediği dışında 2001 yılından bu yana çalıştığı işyerinden 07.07.2021 tarihi itibariyle sürgün edilmişti.
PTT Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığında işyeri temsilciliği görevini de yürütmekte olan Baki Çınar’ın mevzuata aykırı olarak yapılmak istenen işlere itiraz etmesi nedeniyle maruz kaldığı bu haksız işleme karşı üyemiz adına açmış olduğumuz davada mahkeme işlemi hukuka aykırı bulmuş ve iptal kararı vermiştir.
Kararda “Bu durumda, davalı idarece atama işleminin İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkındaki Yönetmeliğin 69. maddesinin hangi bendi uyarınca tesis edildiğinin belirtilmediği, hizmet gereğinden kastın ne olduğunun açıklanmadığı, davacının görevinde başarısız olduğu, performansının yetersiz olduğu ya da disiplinsiz olduğu yönünde herhangi bir tespitin bulunmadığı ve aynı unvanda görev yapan diğer personel arasından davacının tercih edilme nedenlerinin ortaya konulamadığı anlaşıldığından, dava konusu atama işleminde hukuka uygunluk bulunmamıştır.” denilmektedir.

Karar için Tıklayınız…

Print Friendly, PDF & Email


İLİŞKİLİ YAZILAR

25 KASIM 2023 PROŞÜR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + 1 =

Örnek Resim