BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / MANŞET / DİSK: Kamu Emekçilerinin Ekmeğinden, Hakkından, Hukukundan Elinizi Çekin!

DİSK: Kamu Emekçilerinin Ekmeğinden, Hakkından, Hukukundan Elinizi Çekin!

KESK üyesi emekçilere yönelik saldırı ile ilgili DİSK Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu’nun açıklaması

Milyonlarca kamu emekçisini ve ailelerini ilgilendiren 5. dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine polis şiddetinin gölgesi düşmüştür.

1 Ağustos 2019 tarihinde Ankara’da, insanca yaşayabilmek için Toplu İş Sözleşmesi taleplerini açıklamak isteyen KESK üyesi emekçilere yönelik gözaltı ve yaralanmalarla sonuçlanan polis saldırısı insanca yaşama hakkını hedef almıştır.

Toplu İş Sözleşmesi sürecinde taleplerini etkili bir biçimde dile getirmek isteyen emekçilerin karşısına işverenin “şiddet aygıtları” ile çıkması bu süreci baştan sakatlamaktadır. Bu durum Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin sendikal haklar başta olmak üzere, tüm demokratik hakların ortadan kaldırıldığı bir ortamda gerçekleştiği gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur.

İşveren tarafını, sendikal haklar başta olmak üzere demokratik haklara saygı göstermeye, kamu emekçilerinin ekmeğinden, hakkından, hukukundan elini çekmeye çağırıyoruz. Haklı mücadelelerinde kamu emekçilerinin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.İLİŞKİLİ YAZILAR

Kayyumun olduğu Bir Ülkede Demokrasiden Söz Edilemez!

Van, Mardin ve Diyarbakır Büyükşehir Eş Başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum (kayyım) atanması Cumhurbaşkanı ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 1 =

Örnek Resim