Anasayfa / MANŞET / PTT’NİN SENDİKAL AYRIMCILIĞINI KABUL ETMİYORUZ!

PTT’NİN SENDİKAL AYRIMCILIĞINI KABUL ETMİYORUZ!

Bugün (25.08.2022) Sendikamız ÜYE VE YÖNETİCİLERİNİN SÜRGÜNLERİNİ PROTESTO ETMEK için PTT Genel Müdürlüğü önünde yapmak istediğimiz basın açıklaması, polisin hukuksuzca müdahalesi sonucu, Ulus Heykel önünde yapıldı.

Açıklamayı sendikamız adına Genel Başkanımız Mesut Balcan okudu.

KESK Eş Başkanı Şükran Kablan Yeşil;

HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin KAÇMAZ;

Biz doğruları söylemeye bıkmadan usanmadan devam edeceğiz. İnsanca yaşama ve çalışma talebi, bu ülkenin kurumlarına sahip çıkma çabası suç değildir.

PTT emekçilerinin insan onuruna yakışan koşullarda yaşaması ve çalışabilmesi için mücadele ettik, ediyoruz, edeceğiz! Üyelerimize yapılan, sürgünler son bulana kadar mücadelemize devam edecek! Sürgünler geri alınmadığı takdirde ülkenin dört bir yanından yürüyüş kolları ile basın açıklamaları yapılarak, PTT Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığının önünde kitlesel açıklama yapacağız.

PTT’NİN SENDİKAL AYRIMCILIĞINI, SÜRGÜNLERİNİ VE EMNİYETÇE AÇIKLAMALARIMIZA YAPILAN HUKUKSUZ MÜDAHALELERİ KABUL ETMİYORUZ! KINIYORUZ!

 

Print Friendly, PDF & Email


İLİŞKİLİ YAZILAR

KESK, AVRUPA SENDİKALAR KONFEDERASYONU (ETUC) KONGRESİNE KATILDI

Türkiye’deki kamu sektöründen tek üyesi olan KESK, Avrupa Sendikalar Konfederasyonu’nun 23-26 Mayıs’ta Berlin’de gerçekleştirilen ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + eleven =

Örnek Resim