BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / MANŞET / 10 OCAK BAYRAM DEĞİL, MÜCADELE GÜNÜDÜR

10 OCAK BAYRAM DEĞİL, MÜCADELE GÜNÜDÜR

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nde 10 binin üzerinde gazeteci işsiz, 143 gazeteci ise tutuklu. Sadece işini yaptığı için gazetecilerin tutuklanması ve basın üzerindeki baskılar kabul edilemez.

Hükumet, farklılıklara ve farklı taleplere gözünü kulağını kapatarak tek sesli bir toplum hayalini gerçekleştirmek ve başlattığı cadı avını rahatça sürdürebilmek için, demokrasilerin en önemli güçlerinden biri olan medya organlarına yoğun bir baskı uygulamaktadır.

15 Temmuz bahane edilerek, muhalif ve özgür basın kapatılmış, sansüre uğramış veya oto sansüre zorlanmıştır. OHAL ve çıkarılan KHK’ler ile birçok haber ajansı, gazete, TV, radyo, dergi kapatılmış, hatta varlıkları satışa çıkarılmıştır.

Bugün hala, hükumeti eleştiren, gerçekleri ve toplumun gerçek taleplerini dile getiren basın yayın organları ve gazeteciler, gözaltı, soruşturma,  tutuklama ve ekonomik baskılarla yıldırılmaya çalışılmaktadır. Hükumetin tüm muhalif kesimlere yönelttiği bu saldırı siyasetinden dolayıdır ki cezaevleri siyasi tutsaklar ve muhalif gazetecilerle doludur. Türkiye bu haliyle dünyada, gazeteci kıyımı ve tutsakları bakımından ilk sıralardaki yerini de hala korumaktadır.

İşsizliğe, göz altılara, tutuklamalara, baskılara ve şiddete karşı alanlarda mesleklerini icra etmeye çalışan gazeteciler gerçekleri de yazmaya devam edeceklerdir.

Ne yaparsanız yapın gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyemeyeceksiniz. Güneş balçıkla sıvanmaz. Bir haberin dünyayı değiştirecek kadar gücü olduğunu çok iyi biliyoruz ve diyoruz ki baskılarla gerçekleri gizleyemeyeceksiniz.

Merkez Yürütme KuruluİLİŞKİLİ YAZILAR

Newroz Kutlu Olsun! Newroz Pîroz Be!

 Barışın, Kardeşliğin, Dayanışmanın, Özgürlüğün, Direnişin, Emeğin Ve Baharın Adı Nevruz Kutlu Olsun! Newroz Pîroz Be! Yeni ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − seven =

Örnek Resim